Dr. Özgür Uçkan, 30 Aralık Pazar saat  21:00′de günü internet üzerinden “İnternet: Bir hak ve özgürlükler platformu” başlıklı bir konuşma yapacak.  Konuşmanın içeriği / minvali;

“İnternet, başta ifade özgürlüğü olmak üzere, temel hak ve özgürlüklerimizin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ama tıpkı diğer hak ve özgürlüklerimiz gibi, internet de yoğun bir saldırı altında; hem devletler hem de şirketler tarafından. İnternet tarafsızlığı ve internetin gayri-merkezi, sınır aşan yapısı sakatlanmak isteniyor. Beri yanda da “netdaş”lar, küçük biraderler, aktivistler, hacktivistler, sızıntı gazetecileri, yurttaş gazeteciler interneti bu saldırılara karşı savunuyor ve karşı saldırılarda bulunuyor. İnternet bir savaş alanı ve mücadelenin çıtası giderek yükseliyor.” Korsan parti Web Sitesi  takip edin ve her zaman neler olduğu için güncel kalın.

Konuşma Google+ Hangout ile sağlanacak aynı zamanda Youtube üzerinden canlı yayın ve eşzamanlı kayıt yapılacak. Daha sonra bu kayıtlardan izlenilebilir fakat böyle bir interaktiviteyi kaçırmak hele de konu internet özgürlüğü iken pek doğru değil.  Konuşma öncesinde url belirlenemiyor sistem başlangıçta atıyor url’i bu sebeple linki Pazar 20:45′ten itibaren Özgür Hoca  Twitter ,  Friendfeed ve Google+ hesaplarından paylaşacak.

Konu ile ilgili paylaşımlar için  #ffseminer  hashtag’i kullanılacak isteyen aynı hashtag üzerinden soru gönderebilir. Ayrıca isteyen Hangout üzerinden de  katılabilir.


0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *