Korsan Parti Ekibi:

Av. Serhat Koç – serhatkoc (at ) korsanparti.org

Şevket Uyanık – sevketuyanik ( at ) korsanparti.org

Başak Tunçer – basaktuncer ( at ) korsanparti.org

Korsan Parti neyi savunur?

Korsan parti kısaca, çağımızın gerisinde kalmış anlayışlar ve teknolojinin hızına ayak uyduramamış yasalar yüzünden “yasadışı” sayılan tüm temel insan haklarının özgürleştirilmesi ilkesini savunur. Daha detaylı bilgi için https://korsanparti.org/manifesto/adresindeki manifestomuzu inceleyebilir ve manifestonun halka açık şekilde yazım sürecinin sürdüğü şu sayfaya göz atabilirsiniz.

Korsan Parti’nin resmi kuruluş sürecinin ilk adımı olarak hukuk çalışma grubunun yazımına halkın açık katılımıyla birlikte başladığı tüzüğün ilk bölümüne şu adresten bakabilir ve sizlerin yorumlarıyla güncellenebilmesi için fikirlerinizi foruma yazabilirsiniz.

Korsan Parti’nin dünyadaki korsan partilerle bir ilgisi var mı?

Korsan Parti Türkiye Hareketi, 2013′te Rusya / Kazan’da yapılan Pirate Parties International uluslararası genel kurulunda resmen PPI üyesi olmuştur.

Korsan Parti’ye Nasıl Katılırım?

Korsan Parti Türkiye Hareketi’nin kesin kurallar ile belirlenmiş bir üyellik sistemi yoktur. Eğer Korsan harekete katkıda bulunmak istiyorsanız hiç bir yere başvurmanız gerekmiyor. Korsan Parti’ye katılmak ve tartışmalara dahil olmak için burada bulunuyor olman bile yeterli.